torek, 2. julij 2013

ALI GLEDE NA VSE DOGODKE SODIŠČE LAHKO VERJAME V RESNIČNOST MIKUŽEVIH NAVEDB?

Ob prebiranju spodnjega članka se sprašujemo, zakaj se obravnavajo zadeve zoper Mikuža šele sedaj, čeprav so to zadeve iz 2002 in 2003? Ga je bilo za potrebe konstrukta zaščititi? Ves čas smo trdili in še vedno trdimo, da so navedbe, ki jih je Mikuž podajal pred sodiščem neresnične. Mar to ni dokazala tudi pravnomočna sodba, ki je bila zoper njega izrečena za goljufijo pred slabim mesecem?
Mar je sporočilo organov pregona: UKRADI VELIKO IN NIČ SE TI NE BO ZGODILO, ZAHTEVAJ SVOJE IN ZAPRLI TE BODO!
 
 
torek, 2. julij 2013

Mikuž ni priznal krivde

Novogoriški komercialist in nepremičninski posrednik Marjan Mikuž se je včeraj zagovarjal na domačem okrožnem sodišču. Obtožnica ga bremeni ponarejanja listin ter preprečitve dokazovanja, ker naj bi leta 2002 in 2003 priredil nekaj potrdil in drugih dokumentov.
Marjan Mikuž je z zagovornikom Gregorjem Miheljem v sodni spis vložil zahtevo za izločitev dokazov ter nove dokazne predloge
Foto: Leo Caharija

NOVA GORICA > > Tožilstvo Marjanu Mikužu v obtožnici očita ponarejanje listin ter preprečitev dokazovanja, ker naj bi pred desetimi leti ponaredil podpise na potrdilu, pooblastilu in drugih dokumentih, ki so se pojavili pri poslih njegove nepremičninske agencije Premik-Net. Kazensko ovadbo naj bi na pobudo Milene B., podpisnice omenjenih listin, vložil odvetnik Damijan Terpin.
Obtoženi Mikuž včeraj na predobravnavnem naroku krivde po obtožbi ni priznal, njegov zagovornik Gregor Mihelj pa je v sodni spis vložil zahtevo za izločitev dokazov, in sicer za izvedeniško mnenje forenzika, ki naj bi površinsko ocenil ujemanje pisav obdolženega in drugih vpletenih.

Bo podpise preveril še grafolog?

Predlagal pa je zaslišanje izvedenca grafologa, ki naj bi bil za ugotavljanje verodostojnosti podpisov bolj pristojen od izvedenca za forenzične preiskave.
Obramba je predlagala tudi zaslišanje več prič, ki naj bi bile vedno prisotne pri podpisovanju spornih dokumentov. Okrožna državna tožilka je nasprotovala predlogu Mikuževega zagovornika glede izločitve dokazov ter s predlogom za zaslišanje določenih prič, a o tem, kaj bo sodilo v dokazni postopek in kaj ne, naj bi jeseni na glavni obravnavi odločalo sodišče.

Prosi za alternativno prestajanje kazni

To bo za Marjana Mikuža že tretje sojenje. Zadnji dan maja je postala pravnomočna sodba zaradi poslovne goljufije na škodo Leopolde Stojkovič, tašče Srečka Prijatelja.
Tudi senat višjih sodnikov je verjel Prijateljevi tašči, da jo je Mikuž pri prodaji njene parcele Luki Koper ogoljufal za 404.000 evrov. Mikužu in njegovi nekdanji tajnici Loredani Bratož je le nekoliko znižal kazni. Na koprskem okrožnem sodišču so Mikužu prisodili dve leti in pol zapora, višji sodniki so mu kazen znižali na poldrugo leto zapora, Bratoževi pa z dveh let pogojne kazni s triletno preizkusno dobo na leto dni pogojne kazni z dveletno preizkusno dobo.
Roman Sevšek, ki v tem primeru zagovarja Mikuža, je povedal, da pisne sodbe višjega sodišča in poziva za prestajanje kazni Mikuž še ni dobil. Z Mikužem sta že kmalu po pravnomočnosti sodbe na sodišče vložila prošnjo za alternativno prestajanje kazni, odgovora pa še nista dobila. Sevšek je že po razglasitvi sodbe napovedal, da bosta na vrhovno sodišče vložila zahtevo za varstvo zakonitosti.
Ni pa še pravnomočna sodba koprskega okrožnega sodišča zaradi korupcijskih poslov, ki so se zgodili pri kupovanju luških parcel na orleški gmajni. Januarja je senat nekdanjega predsednika uprave Luke Koper Roberta Časarja, nekdanjega poslanca Srečka Prijatelja (ki v zaporu na Dobu prestaja štiriletno zaporno kazen prav zaradi izsiljevanja Mikuža in še nekaterih drugih kaznivih dejanj) in Mikuža spoznal za krive in jim prisodil zaporne kazni. Časarja je zaradi zlorabe položaja in sprejemanja daril obsodil na šest let zapora, Mikuža zaradi napeljevanja k zlorabi položaja in dajanja daril na štiri leta in en mesec zapora, Prijatelja pa zaradi napeljevanja k dajanju daril in jemanja daril na tri leta zaporne kazni. Vsi so se pritožili na sodbo, primer pa je zdaj v rokah višjih sodnikov.
ANA CUKIJATI, SIJAN PRETNAR




Ni komentarjev:

Objavite komentar